Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

European Congress of Clinical Microbiology and Infectious Diseases 2024

European Congress of Clinical Microbiology and Infectious Diseases 2024

W dniach 27-30 kwietnia 2024 roku w Barcelonie odbył się prestiżowy European Congress of Clinical Microbiology and Infectious Diseases (ECCMID). Katedrę Mikrobiologii UJCM reprezentowało aż osiem osób.

W dniach 27-30 kwietnia 2024 roku w Barcelonie odbył się European Congress of Clinical Microbiology and Infectious Diseases (ECCMID), największa konferencja poświęcona mikrobiologii klinicznej i chorobom zakaźnym. W wydarzeniu tym uczestniczyło aż osiem osób z Katedry Mikrobiologii UJCM: prof. Monika Brzychczy-Włoch, prof. Tomasz Gosiewski, dr Dominika Salamon, dr Edyta Golińska, dr Magdalena Skóra, Agnieszka Czary, Tomasz Kasperski oraz Aleksandra Policht.

Nasza delegacja zaprezentowała pięć abstraktów, co stanowiło znaczący wkład w świat nauki i podkreśliło osiągnięcia oraz badania prowadzone w naszej katedrze. Każdy z uczestników wniósł istotny wkład w prezentowane prace.

Udział naszych pracowników w tak prestiżowej konferencji jest dla Katedry ogromnym wyróżnieniem. Prezentowane abstrakty były doskonałą okazją do dzielenia się wynikami naszych badań z międzynarodową społecznością naukową. Ponadto Tomasz Kasperski otrzymał travel grant za swój abstrakt, co jest dowodem na wysoką jakość prowadzonych badań.

Serdecznie dziękujemy naszym pracownikom za godne reprezentowanie Katedry Mikrobiologii UJCM na arenie międzynarodowej. Ich wkład i zaangażowanie przyczyniają się do rozwoju nauki i zwiększają prestiż naszej jednostki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konferencji oraz zapoznania się z doniesieniami zjazdowymi w postaci posterów poniżej.

Już teraz zapraszamy na kolejną, jeszcze większą konferencjęESCMID Global 2025, która odbędzie się w dniach 11-15 kwietnia 2025 roku w Wiedniu, Austrii. Konferencja ta będzie trwała o jeden dzień dłużej, rozpoczynając się już w piątek. Nie możemy się doczekać kolejnych inspirujących spotkań i wymiany wiedzy.

Do zobaczenia w Wiedniu!

Zobacz galerię zdjęć

Widok zawartości stron Widok zawartości stron