Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Powołanie nowego Członka Zespołu Ekspertów ds. Mikrobiologii Medycznej

Powołanie nowego Członka Zespołu Ekspertów ds. Mikrobiologii Medycznej

Prof. dr hab. Tomasz Gosiewski został powołany na Członka Zespołu ds. mikrobiologii medycznej przy Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych. Jego kadencja potrwa 4 lata, a funkcja obejmuje opracowywanie rekomendacji i stanowisk w swoim obszarze.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. Tomasz Gosiewski, znany i ceniony w środowisku mikrobiologów, został wybrany na Członka Zespołu Ekspertów ds. mikrobiologii medycznej przy Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych. Oficjalne powołanie miało miejsce podczas III Posiedzenia Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych VI kadencji w dniach 18-19 maja 2023 roku w Warszawie, co potwierdza uchwała nr 117/VI/2023 KRDL.

Funkcja Członka Zespołu jest kadencyjna i trwa 4 lata. Prace na rzecz Zespołu będą kontynuowane do momentu wyboru nowych członków w następnej kadencji. Członkostwo w Zespole ds. mikrobiologii medycznej wiąże się z serią obowiązków, do których należy aktywne uczestniczenie w posiedzeniach Zespołu. Głównym celem jest opracowywanie rekomendacji oraz stanowisk, które będą służyły jako wytyczne w zakresie mikrobiologii medycznej.

Prof. dr hab. Tomasz Gosiewski, posiadając numer PWZDL 17589, jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie, co bez wątpienia przyczyni się do wzrostu jakości pracy Zespołu. Jego doświadczenie i wiedza będą nieocenione w tworzeniu nowych standardów oraz w podnoszeniu poziomu diagnostyki mikrobiologicznej w kraju.

Z dumą i zadowoleniem przyjmujemy tę wiadomość, mając przekonanie, że obecność pracownika naszej Katedry prof. Gosiewskiego w Zespole Ekspertów CEM znacząco wzmocni jego kompetencje oraz efektywność działania. Życzymy prof. Gosiewskiemu wielu sukcesów oraz satysfakcji z pełnienia tak ważnej funkcji.