logo KIDL

Powołanie nowego Członka Zespołu Ekspertów ds. Mikrobiologii Medycznej

06.11.2023
Prof. dr hab. Tomasz Gosiewski został powołany na Członka Zespołu ds. mikrobiologii medycznej przy Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych. Jego kadencja potrwa 4 lata, a funkcja obejmuje opracowywanie rekomendacji i stanowisk w swoim obszarze.
więcej o Powołanie nowego Członka Zespołu Ekspertów ds. Mikrobiologii Medycznej
szkolenie

01.11.2023
Prof. dr hab. Jadwiga Wójkowska-Mach z Katedry Mikrobiologii UJ CM uczestniczyła w kursie Investigation of healthcare-associated infection outbreaks, organizowanym przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.
więcej o Udział w kursie organizowanym przez ECDC
Nowa publikacja !
publikacja

Nowa publikacja !

30.10.2023
Gajda, M., Gajda, P., Pac, A. et al. Post-discharge occurrence of surgical site infections after hip or knee arthroplasty surgery in Poland, a population-based study. Sci Rep 13, 15940 (2023).
więcej o Nowa publikacja !
szkolenie

30.10.2023
Dr Mateusz Gajda z Katedry Mikrobiologii UJ CM uczestniczył w kursie Control of multidrug-resistant micro-organisms in health care settings, organizowanym przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.
więcej o Udział w kursie organizowanym przez ECDC
Sukces naukowców z Katedry Mikrobiologii w VII edycji konkursu Miniatura
granty

Sukces naukowców z Katedry Mikrobiologii w VII edycji konkursu Miniatura

29.10.2023
Dr Katarzyna Talaga-Ćwiertnia, dr Agnieszka Sroka-Oleksiak i dr Edyta Golińska z Katedry Mikrobiologii zdobyły dofinansowanie w konkursie MINIATURA 7, organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki.
więcej o Sukces naukowców z Katedry Mikrobiologii w VII edycji konkursu Miniatura